Dzienniczek żywieniowy to podstawowe narzędzie współpracy z dietetykiem. Dzięki niemu uzyskujemy tzw. 24-godzinny wywiad żywieniowy. Gdy chcesz sprawdzić, czy dobrze się odżywiasz, potrzebujesz zmienić swój sposób odżywiana stosownie do jednostki chorobowej, bądź chcesz schudnąć – załóż i regularnie prowadź swój dziennik. Dopiero po napisaniu na kartce uświadamiamy sobie, co tak naprawdę jemy i ile tego jest. A to już pierwszy, poważny krok do zmiany nawyków i przyzwyczajeń żywieniowych. Często okazuje się, że podjadamy tylko po parę sztuk paluszków, tylko jedno ciasteczko, a w ciągu całego dnia uzbiera nam się prawie pół paczki!
Dzienniczek żywieniowy to stały i nieodłączny element pracy ze mną. To cenny i ważny dokument obrazujący Twój model odżywiania. Dowiem się z niego jakie są Twoje preferencje kulinarne, co lubisz jeść, czego unikasz i gdzie poukrywane są ewentualne błędy, uniemożliwiające osiągnięcie sukcesu. Jeśli prowadzisz swój dzienniczek regularnie i szczerze zapisujesz w nim wszystko co zjesz i wypijesz – tym skuteczniej będę mogła Ci pomóc.
Niczego nie ukrywaj. Nie wstydź się jeśli nawet domyślasz się, że Twój dzienniczek odbiega od książkowych wzorców.
Jestem od tego, aby Ci pomóc. Aby podać Ci pomocną dłoń i spokojnie przeprowadzić przez kolejne etapy zmian i poprawy stylu odżywiania się.

Dzienniczek żywieniowy