Podczas drugiej konsultacji u dietetyka omówimy i przeanalizujemy postępy bądź ewentualne trudności przy wdrażaniu pierwszych moich zaleceń. Na podstawie prowadzonego przez Ciebie dzienniczka żywieniowego, zwrócę uwagę na poprawę nawyków żywieniowych. Ewentualnie wskażę punkty, nad którymi warto jeszcze popracować. Jeśli nie było możliwości omówienia wyników badania krwi na pierwszym spotkaniu, zrobimy to teraz.

Po drugim spotkaniu przygotowuję dla Ciebie zalecenia żywieniowe, które do pięciu dni roboczych przekaże Tobie drogą mailową lub osobiście w gabinecie.

Zalecenia dietetyczne, które dla Ciebie przygotuję, obejmują:

  • dobowy rozkład posiłków
  • przykłady posiłków
  • zalecenia co do dozwolonych lub zakazanych produktów
  • wskazówki – gdzie kupować, jaką obróbkę cieplną wybrać
  • jakich tłuszczów używać, jakie przyprawy warto wprowadzić do swojej kuchni.

Oprócz zaleceń , wskazówek i ciekawych porad, załączam swoją argumentację, jako dietetyka – dlaczego takie postępowanie  jest poprawne. Podsyłam również ciekawe pomysły i przepisy na zdrowe i smaczne potrawy.

To co się wydarzy na kolejnych naszych sesjach w dużej mierze będzie zależało od Ciebie samego. Różnorodność tematyki, z którą zwrócisz się do mnie, czyli do dietetyka, powoduje, że za każdym razem charakter naszego spotkania będzie zupełnie inny. Niemniej jednak, są elementy, które w mojej metodzie działania są nieodłączne. Pierwszy z nich to dzienniczek żywieniowy.

Regularnie prowadzony dzienniczek żywieniowy będzie podstawą naszej dalszej współpracy.

Bo w jednakowym stopniu angażuje obydwie strony do działania. Zarówno dietetyka, bo za każdym razem wnikliwie analizuję prowadzony przez Ciebie dzienniczek, oraz Pacjenta, który staje się aktywnym uczestnikiem procesu zmian. Regularna i wytrwała współpraca z dietetykiem jest najlepszym gwarantem sukcesu. A sztucznie narzuconym, gotowym jadłospisom z głodowymi porcjami sprzeciwia się nasze ciało, sprzeciwia się nasz mózg i sprzeciwia się nasze otoczenie. Wyrzekanie się ‘czegoś’ nie jest dobrym sposobem korzystania z życia. Ale umiejętność korzystania z przyjemności – jest sztuką. Takiej sztuki chcę Cię nauczyć. Spisując swoje własne jadłospisy masz możliwość ponownego przeanalizowania tego, CO/JAK/I ILE zjadłeś/jadłaś. Już na tym etapie sam(a) możesz wyciągnąć pierwsze wnioski. Ja, jako Twój dietetyk, czytając Twój dzienniczek zaznaczę ewentualnie popełnione błędy. Na naszym kolejnej sesji, czy to osobistej czy w formie mailowej, telefonicznej – powiem Ci jak owe błędy i potknięcia wyeliminować, jak sobie radzić z własnymi słabościami.

Po drugie – będę zadawała ćwiczenia do wykonania w domu.

Po naszej sesji i nakreśleniu przez Ciebie problemów z jakimi być może ciężko Ci się uporać, ja przygotuję kilka prostych sposobów, które pozwolą Ci przezwyciężyć własne słabości.
Jedyne czego oczekuję to sumiennego wykonania powierzonego zadania, a na następnym spotkaniu zdania pełnej i szczerej relacji, z przebiegu eksperymentu.

Trzecim elementem jest wiara w powodzenie i osiągnięcie zamierzonego celu.

Kolejna wizyta u dietetyka

Sukces zaczyna się w naszych głowach!

Wygrywamy tak długo, jak długo podejmujemy walkę! A ten kto już na starcie staje jako zwycięzca, swój bieg kończy stając na podium.

Regularna i zaangażowana współpraca z dietetykiem to gwarancja sukcesu w dążeniu do celu.

Jako dietetyk

  • nauczę Cię radzenia sobie z pokusami
  • udowodnię, że potrafisz zapanować nad własnymi słabościami. Aż w końcu w Twojej własnej kuchni i szanując Twoje tradycje rodzinne czy uwarunkowania kulturowe, Twoimi własnymi rękami wprowadzę nowy, dietetyczny ład i porządek
  • wprowadzę zmiany na lepsze, które pozostaną z Tobą, gdy zakończy się nasza współpraca. Kiedy to będzie? To Ty o tym zdecydujesz.
Druga wizyta u dietetyka