„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

 

I tyle samo warte jest jego wykształcenie czy kwalifikacje.

Dokładnie tyle, na ile może być pomocne drugiemu człowiekowi.

Nazywam się Joanna Szmitka-Łuszczyk.

Jestem dietetykiem oraz magistrem farmacji.

Moja praca jest moją pasją. Pasją pomnażania wiedzy, doświadczenia i dzielenia się tym z moimi Pacjentami.
Nauka prawidłowego, racjonalnego procesu odżywiana jest całym moim życiem. Mocno wierzę w to, że przyczyniam się do powstania pokolenia niepowtarzalnych ludzi potrafiących samodzielnie komponować własne posiłki dostosowane do ich potrzeb i tradycji kulturowo-religijnych.
Na co dzień opracowuję metody i strategie, które potem Wy wykorzystujecie w procesie własnych zmian na lepsze.

W swojej pracy stawiam na profesjonalizm. Nieustannie podnosząc własne umiejętności i kwalifikacje zawodowe, aby móc Wam pomagać w sposób najbardziej efektywny. Dla mnie bycie profesjonalnym to również traktowanie Innych w sposób, w jaki samemu chce się być traktowanym.

Swoją współpracę z Pacjentem opieram na zaufaniu, to podstawa ciepłych i trwałych relacji międzyludzkich.  A te z kolei są nieodłącznym elementem Waszego procesu zmian na lepsze.

Decydując się na współpracę ze mną masz gwarancję ciągłej motywacji i wsparcia w dążeniu do celu.
Tytuł magistra farmacji uzyskałam na Akademii Medycznej im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Tytuł dietetyka zdobyłam już tu, we Wrocławiu, kończąc studia podyplomowe w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej na Wydziale Profilaktyki i Zdrowia, na Kierunku „Dietetyka w Zdrowiu i Chorobie”.

Ponad dziesięcioletni staż pracy na stanowisku magistra farmacji zaowocował nie tylko rzetelnie ugruntowaną wiedzą, ale także licznymi ciepłymi, międzyludzkimi relacjami.
Moja wieloletnia współpraca z Pacjentami, oparta na przyjacielskim układzie farmaceuta-pacjent, pozwoliła mi na wnikliwą obserwację, że sama farmakoterapia – nawet ta zlecana i prowadzona pod okiem wybitnych specjalistów w danej dziedzinie – to wciąż za mało, by osiągnąć sukces.

Pani dietetyk siedzi przy biurku

Joanna Szmitka-Łuszczyk oparta o książki o tematyce zdrowego odżywiania

Dla mnie, jako dla wykwalifikowanego farmaceuty, było ewidentne, że farmakoterapia to tylko jeden z poziomów piramidy, która powinna zapewnić nam zdrowie i dobre samopoczucie.
Fundamentem wspomnianej piramidy jest profilaktyka i zdrowy tryb życia, a wszystko to jest po prostu Kwestią Diety.
Wielokrotnie próbowałam przekazać pacjentom praktyczne uwagi i wskazówki dotyczące zdrowego, racjonalnego odżywiana.

Jednak apteka otwarta nie stwarza warunków pozwalających na budowanie intymnej atmosfery, jaka powinna towarzyszyć podczas rozmowy z Pacjentem, Jego edukacji żywieniowej i zmianie obecnego stylu życia.
Stąd właśnie zrodziła się inicjatywa stworzenia wyjątkowego Gabinetu Dietetycznego we Wrocławiu – Kwestia Diety. Miejsca, gdzie Pacjent otrzyma jednocześnie poradę dietetyczną i farmaceutyczną, a dzięki moim wskazówkom będzie mógł zmienić swoje życie na nowe, zdrowsze, lepsze.
Cały proces zmian i ulepszeń opiera się nie tylko na prawidłowych zasadach dietetycznych, ale także na osobistych upodobaniach kulinarnych, kulturowych czy religijnych Pacjenta.
Aby osiągnąć zamierzony cel bardzo ważne jest, świadome i aktywne uczestnictwo Pacjenta w całym toku przemian, który przecież dotyczy Jego samego i Jego zdrowia. I dlatego w każdy z etapów metamorfozy żywieniowej angażuję Pacjenta równie mocno, jak siebie samą. A tempo wprowadzonych modyfikacji dostosowuje do indywidualnych preferencji i możliwości Pacjenta.
Bez względu na to, czy Pacjent zgłasza się do mnie w celu redukcji masy ciała, czy ustalenia właściwego modelu żywienia w konkretnej jednostce chorobowej, chcę żeby wiedział, że w danej chwili Jego problem jest dla mnie najważniejszą sprawą na ziemi. I wszystko co jest zależne od Kwestii Diety w danej sytuacji, jest dla mnie priorytetem i celem, którego osiągnięcie jest realne przy jednoczesnym zaangażowaniu obydwu stron.