Jak każde pierwsze spotkanie, również to w moim gabinecie, będą to chwile poświęcone na budowanie wzajemnych relacji. Relacji ciepłych i życzliwych, opartych na zaufaniu i gwarantujących pełen sukces.

Co dokładnie się wydarzy podczas naszego pierwszego spotkania?

  • Wywiad żywieniowy

    Zapytam Cię o wiele spraw, spraw dotyczących jedzenia , ale nie tylko ….Drogi Pacjencie, będziesz mógł poczuć się jak wyjątkowy celebryta, bo przeprowadzę z Tobą wywiad żywieniowy – dokładny, wnikliwy i szczery. Wypytam Cię o wiele rzeczy związanych z Twoim modelem odżywiania, zapytam o Twoje słabostki i potknięcia. W pracy dietetyka taki wywiad jest bardzo istotny.Oczywiście na przeprowadzony z Tobą wywiad mam wyłączność i nikomu go nie udostępniam.

  • Badanie antropometryczne

Fałdomierzem pobiorę pomiary wielkości fałdów skórnych z trzech miejsc: z ramienia, pod łopatką oraz na brzuchu. Dla dietetyka to ważne, jaki jest stopień i charakter rozłożenia podskórnej tkanki tłuszczowej, a w miarę naszej współpracy będziemy obserwować jak zmieniają się wyniki.

  • Badanie składu ciała

Jeśli będziesz przygotowany do analizy składu ciała metodą BIA to dodatkowo określę zawartość tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej i wody w Twoim ciele. Określę Twoje BMI, współczynnik WHR. Analiza składu ciała to podstawowe narzędzie w pracy dietetyka.
Jeśli akurat tego dnia nie będzie możliwości wykonania badania BIA – nic nie szkodzi. W ramach pierwszej wizyty umówimy się na inny dogodny dla Ciebie termin, albo odłożymy to badanie na nasze kolejne spotkanie.

  • Omówienie dzienniczka żywieniowego

Na pierwszą wizytę przygotuj proszę swój dzienniczek żywieniowy z czterech ostatnich dni – w tym uwzględnij jeden dzień wolny od pracy. Napisz w nim wszystko co jesz i pijesz, podając porę dnia/ godzinę; ilości w miarach domowych oraz dopisz wszystkie uwagi i spostrzeżenia jakie towarzyszą Ci spożywaniu posiłku. Napisz mi o wszystkim – szczerze. Im więcej wiem o Tobie, tym bardziej mogę Ci pomóc.
Dzienniczek żywieniowy będzie podstawą współpracy z dietetykiem, czyli ze mną.

  • Omówienie wyników badań krwi

Cena piewrwszego spotkania obejmuje

Wywiad dietetyczny, analiza składu ciała BIA, pomiary antropometryczne, analiza wyników badań krwi, omówienie dzienniczka żywieniowego – zwrócenie uwagi na ewentualnie popełniane błędy, wstępne zalecenia w formie ustnej (wskazówki i podpowiedzi do wprowadzenia kierunku oraz sposobu zmian nawyków żywieniowych, propozycja rozkładu posiłków i ich prawidłowego zbilansowania pod względem energetycznym/kalorycznym jak również pod względem zawartości makro- i mikroelementów).

Na pierwszą wizytę  przygotuj dzienniczek żywieniowy z czterech ostatnich dni, w tym z jednego dnia wolnego od pracy. Uzupełniony dzienniczek żywieniowy możesz również przesłać w formie elektronicznej na mojego maila gabinet@kwestiadiety.com. Zachęcam również do wypełnienia i wysłania do mnie wywiadu żywieniowego – zaoszczędzi to nam sporo cennego czasu  i ukierunkuje na właściwy tor współpracy.

Zabierz ze sobą aktualne wyniki badań krwi (do trzech miesięcy wstecz).
Spisz wszystkie stosowane przez Ciebie leki/suplementy/używki.
Jeśli będzie taka potrzeba, podczas tego spotkania powiem Ci czy zażywasz farmaceutyki poprawnie, bądź czy jest zasadność stosowania niektórych suplementów/używek.

Konsultacja dotyczy zaleceń dieteycznych w terapii chorób jak i zaleceń w diecie redukcyjnej.